ZAKOPANE, Zakopane

noclegi, propozycje wycieczek, stoki narciarskie, letnie i zimowe atrakcje
discover zakopanestrona główna kontaktkontakt
zakopane narty

discover Zakopane.pl - na narty do Zakopanego

na narty do Zakopanego:

Zakopane to świetne miejsce dla miłośników narciarstwa i snowboardu. Początkujący /również dzieci/ znajdą dla siebie sporo łatwych stoków. Przy większości z nich działają szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.

  • Zaawansowani narciarze i snowboardziści powinni koniecznie udać się na Kasprowy Wierch. To znakomity stok dla tych, którzy dobrze poznali podstawy tych sportów oraz mają już w nich pewne doświadczenie. Wprawdzie dość często można usłyszeć historie o początkujących narciarzach /snowboardzistach/ zjeżdżających z Kasprowego Wierchu ale w żadnym wypadku nie należy ich naśladować.
  • Osoby stawiające pierwsze kroki na nartach /deskach/ zachęcamy do skorzystania z usług instruktorów - te pierwsze godziny są najważniejsze i warto zainwestować 100 - 200 zł w solidne podstawy dla przyszłych umiejętności.
  • Jeśli planujecie Państwo jeździć na nartach /deskach/ przez kilka kolejnych dni warto wypożyczyć sprzęt narciarski na cały ten okres. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczania sprzętu codziennie na dwie, trzy godziny ale wtedy otrzymujecie Państwo za każdym razem inne buty i narty /deski/ a to nie sprzyja postępom w nauce.
  • Buty narciarskie /i twarde buty na deskę/ zwykle nie są zbyt wygodne ale jeśli stopa drętwieje lub pojawi się jakiekolwiek otarcie lub pęcherze należy je natychmiast wymienić. Odradzamy zakładanie kliku skarpet lub jednej bardzo grubej skarpety - współczesne skarpetki narciarskie to wysokie podkolanówki o normalnej grubości. Proszę pamiętać, że po zapięciu klamer w bucie narciarskim palce nie powinny dotykać ścianki buta (wkładki). Radzimy również wydać o parę złotych więcej i wypożyczyć sprzęt nowoczesny, z nartami taliowanymi (węższe pod butem, z szerszymi przodami i tyłami) i lekkimi, wygodnymi butami.
  • Przy okazji informujemy, że wypożyczalnie narciarskie wymagają okazania, lub nawet zostawienia pod zastaw wypożyczanego sprzętu, dowodu osobistego lub prawa jazdy klienta. Życzymy Państwu udanego pobytu i wielu wspaniałych wrażeń na nartach i deskach!