ZAKOPANE, Zakopane

noclegi, propozycje wycieczek, stoki narciarskie, letnie i zimowe atrakcje
discover zakopanestrona główna kontaktkontakt
Tatry

discover Zakopane.pl - Wycieczki Jednodniowe

CENTRUM WYCIECZEK STRAMA - program na LATO 2013:
Praga
Złota Praga - weekendowa wycieczka z noclegiem w Pradze / wybrane weekendy
Wyjazd z Zakopanego w nocy z piątku na sobotę. Całą sobotę poświęcimy na zwiedzanie Pragi z przewodnikiem. Nocleg w hotelu w Pradze. W niedzielę ciąg dalszy zwiedzania. Wyjazd z Pragi w niedzielę o 15tej. Powrót do Zakopanego ok. północy.
Budapeszt
BUDAPESZT - stolica Węgier w jeden dzień / wtorek
W programie wycieczki: przejazd Aleją Andassyego (UNESCO), Wzgórze Gellerta, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Most Łańcuchowy, Bazylika Św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya oraz rejs statkiem po Dunaju...
Wiedeń
WIEDEŃ - stolica Austrii w jeden dzień / czwartek
Wiedeń to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. W czasie wycieczki zobaczymy m.in. gotycką Katedrę Św. Szczepana, Ratusz, Operę Wiedeńską, Parlament, Uniwersytet, Hofburg, dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn i roztaczające go przepiękne ogrody. Podczas pobytu w Wiedniu będzie możliwość wjazdu na Wieżę Dunajską lub udanie się do jednego z największych parków rozrywki jakim jest niewątpliwie Prater.
Eger
EGER i MISKOLC - węgierskie wino, cygańska muzyka i termy w skalnych grotach / sobota
Pobyt na Węgrzech rozpoczynamy od zwiedzania przepięknego Egeru, poprzez degustację węgierskiego wina przy dźwiękach przygrywającej muzyki cygańskiej, kończąc na relaksującym pobycie na jedynych w Europie basenach termalnych wykutych w skalnych grotach.
Lwów
Lwów - weekend pełen wrażeń / wybrane weekendy
W programie wycieczki: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, Katedry Ormiańska i Łacińska, Kaplica Boimów, Ratusz,Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami, Klasztor Bernardynów, Cerkiew Wołowska, Pomnik Adama Mickiewicza, Zamek w Podhorcach i Ławra Poczajowska oraz spektakl w Operze Lwowskiej i nocleg w lwowskim hotelu...
Spływ Przełomem Dunajca
SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA - klasyka obowiązkowa... / wtorek, środa, piątek, niedziela
Wycieczka na niezapomniany spływ tratwami przez przepiękny Przełom Dunajca połączona jest ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków polskiego Spisza. Odwiedzimy XIV wieczny zamek w Niedzicy, sztuczną zaporę na Dunajcu oraz XV wieczny drewniany kościółek w Dębnie (UNESCO).
Kraków i Wieliczka
KRAKÓW i WIELICZKA - klasyczna wycieczka dla starszych i młodszych turystów / piątek
Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy pod Barbakanem, by Drogą Królewską podążać na Wawel. Po drodze zwiedzimy Bazylikę Mariacką i Sukiennice. Po południu przejedziemy do Wieliczki, aby tam zwiedzić Kopalnię Soli, której historia sięga XIII wieku.
Dookoła Tatr
DOOKOŁA TATR - w jeden dzień objedziemy caluśkie Tatry! / czwartek
Uczestnicy tej niezwykle ciekawej wycieczki w ciągu jednego dnia objadą dookoła całe Tatry. Po drodze pokażemy Państwu zamek Orawski, wznoszący się na 112 metrowej skale, przepiękną Demianowską Jaskinię Wolności (UNESCO), Liptovsky Mikulas oraz Tatrzańskie kurorty.
Zamek Spiski
Spisz - Zamek Spiski, Jaskinia Lodowa i średniowieczna Lewocza w jeden dzień / wtorek
Wycieczka na Słowację podczas której zobaczą Państwo trzy perły Spisza wpisane na listę UNESCO - Jaskinię Dobszyńską (Lodową), zamek Spiski i Lewoczę z kościołem Św.Jakuba, w którym znajduje się najwyższy w Europie ołtarz.
ŁOMNICKI SZCZYT - wycieczka z głową w chmurach... / poniedziałek, środa, piątek
Łomnica 2634 m n.p.m. to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach. W czasie tej wycieczki, poza wyjazdem na Łomnicę, czeka Państwa malownicza wycieczka ze Skalnatego Plesa na Hrebieniok (ok. 2,5 godz., w tym czas wolny na obiad w schronisku górskim), zjazd kolejką torową i krótka wizyta w Starym Smokowcu.
słowacki raj
SŁOWACKI RAJ - dla aktywnych turystów / wtorek i piątek
Wycieczka przez niezwykle malowniczą krainę Północnej Słowacji. Szlak pieszy prowadzi wzdłuż rzeki Hornad, wymaga przejścia po wielu kładkach i drabinkach. Czas przejścia wynosi ok. 5 h.
Tatry Wysokie
TATRY WYSOKIE - Jaskinia Bielska, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec/ środa, sobota
jednodniowa wycieczka w słowackie Tatry Wysokie to okazja do zwiedzenia pięknej Jaskini Bielskiej, wizyty w najwyżej położonym tatrzańskim kurorcie Szczyrbskim Plesie, przejażdżki kolejką na Hrebieniok i spaceru po malowniczym Starym Smokowcu.
TATRALANDIA - największy park wodny w Europie Środkowej / wtorek, czwartek, sobota
14 termalnych basenów z leczniczą wodą o temperaturze od 24-39 C, zjeżdżalnie dla starszych i młodszych, mosty pontonowe, krzesła i łóżka z masażami wodnymi, wodne grzybki, sztuczne prądy, ścianka do wspinaczki, siatkówka, koszykówka i wiele innych atrakcji.
Oświęcim i Wadowice
OŚWIĘCIM i WADOWICE - poważna wycieczka dla dojrzałych turystów / środa
Po przygnębiającej wizycie na terenach dawnych obozów koncentracyjnych Aushwitz i Birkenau zapraszamy Państwa do Wadowic, miasta urodzin Jana Pawła II. Zwiedzimy Dom Rodzinny Ojca Świętego oraz Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Park Dinozaurów
DINOZATORLAND - Park Dinozaurów dla dzieci/ środa
Park Dinozaurów, to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Największą jego atrakcją jest ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata w ożywione prehistoryczne gady. W drodze powrotnej odwiedzimy Wadowice i zwiedzimy Dom Rodzinny Ojca Świętego.
Segway Tour
Wycieczki na segwayach - ZAKOPANE SEGWAY TOUR / wtorek, czwartek, sobota
Proponujemy państwu nietypową wycieczkę na niesamowitych urządzeniach o nazwie Segway Personal Transporter. Może na nim jeździć każdy - zarówno dzieci jak i dorośli - wystarczy pochylić się do przodu aby zacząć jechać, odchylić do tyłu by zahamować - nic prostszego!