ZAKOPANE, Zakopane

noclegi, propozycje wycieczek, stoki narciarskie, letnie i zimowe atrakcje
discover zakopanestrona główna kontaktkontakt
zimowe Tatry

discover Zakopane.pl - zimowe atrakcje Zakopanego

słodki kulig dla rodzin z dziećmi
Zakopane - popołudniowy kulig dla dzieci, rodzin i par - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Słodkich Kuligów, które organizujemy w Zakopanem z myślą o rodzinach z dziećmi. Kulig rozpoczyna się o godz. 16tej (przed nadejściem wieczornych mrozów). Jazda saniami podzielona jest na dwa etapy z postojem w Kuźnicach, gdzie zaplanowaliśmy podwieczorek dla wszystkich uczestników. Szczegóły oferty znajdziecie Państwo na naszej stronie - Słodki Kulig w Zakopanem dla rodzin, dzieci i par

W Zakopanem zimą nie można się nudzić!

oprócz narciarstwa i snowboardu, najpopularniejsze są kuligi z pochodniami, wycieczki na skuterach śnieżnych, przejażdżki zaprzęgami husky, jazda na łyżwach czy na nartach biegowych.

Wyciągi narciarskie czynne są od rana do późnych godzin wieczornych. Przy niemal każdym wyciągu czekają instruktorzy gotowi nauczyć małego czy dużego adepta białego szaleństwa jazdy na nartach lub na snowboardzie. W centrum miasta czynne są również dwa lodowiska z wypożyczalnią sprzętu (przy ul. Grunwaldzkiej i na stadionie COS przy ul. Bronka Czecha) - jazda na łyżwach w towarzystwie rodziny lub przyjaciół to wielka frajda dla każdego niezależnie od wieku.
Dolinki Reglowe zapraszają do romantycznych spacerów - Tatrzański Park Narodowy w zimowej szacie jest przepiękny. Czapy śniegu na świerkach tworzą iście bajkową scenerię. W Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej można oszczędzić sił wybierając przejażdżkę saniami konnymi - pod góralską baranicą jest naprawdę ciepło, a wesoły dźwięk dzwonka zawieszonego na końskiej szyi umila jazdę. Dla rodzin z dziećmi polecamy Słodki Kulig w Zakopanem!
Również dla gości szukających bardziej ekstremalnych form wypoczynku Zakopane przygotowało ciekawą ofertę. Trzygodzinna przejażdżka skuterem śnieżnym przez podhalańskie lasy i pola z pewnością dostarczy niezapomnianych przeżyć. Zwłaszcza, że na trasie wyprawy przewidziany jest postój przy ognisku - piekąc kiełbaski na ogniu i popijając gorącą herbatę będzie można podzielić się wrażeniami z jazdy. W okresie kiedy śniegu nie ma zbyt dużo lub jest mocno ubity zamiast skutera radzę wybrać czterokołowce czyli quady. Czterokołowcem z łatwością przejedziemy przez każde wyboje i nawet potok czy płytka rzeka nie stanowi dla niego przeszkody nie do przebycia, a dodatkowo trasy w okolicach Zakopanego są niezwykle atrakcyjne pod względem widoków.
Dzieci na pewno zakochają się w przyjacielskich psach husky, które szybko ciągną sanki wesoło poszczekując. Maszer stoi na płozach kierując zaprzęgiem, a klient siedzi wygodnie na saniach rozkoszując się jazdą. Osoby szukające wrażeń mogą samodzielnie kierować psami, ale często się zdarza, że sprytne husky pozbywają się obciążenia skracając zakręt i przewracając sanie. Upadek do zaspy śnieżnej może być uznany za dodatkową atrakcję, ale pogoń za zaprzęgiem już raczej nie.
Turyści, którzy wolą wypoczywać w ciszy, daleko od obleganych stoków narciarskich, warkotu silników skuterów czy quadów i szczekania husky powinni spróbować swoich sił w ski-touringu. Sport ten staje się w Tatrach coraz bardziej popularny i nawet wytrawni przewodnicy z Chamonix, zachwycają się naszymi górami i wracają do nas co roku, przywożąc kolejne grupy amatorów tego sportu. Cudownym spędzeniem wolnego czasu jest kilkudniowa wycieczka ski-tourowa, prowadzona przez profesjonalnego przewodnika będącego najczęściej również instruktorem narciarskim. Trasa wycieczki wiedzie przez Tatrzański Park Narodowy a noclegi zarezerwowane są w górskich schroniskach.