ZAKOPANE, Zakopane

noclegi, propozycje wycieczek, stoki narciarskie, letnie i zimowe atrakcje
discover zakopanestrona główna kontaktkontakt
rower górski

discover Zakopane.pl - trasy rowerowe w Zakopanem i w Tatrach

Rowery Górskie w Tatrzańskim Parku Narodowym, Zakopanem i okolicy:

Jazda na rowerach w Tatrzańskim Parku Narodowym możliwa jest tylko na kilku szlakach:

  • Ścieżka pod Reglami: od Wielkiej Krokwi w centrum Zakopanego do parkingu na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej - ciekawa, dość trudna trasa o długości ok. 10 km. W sezonie wakacyjnym spaceruje tam sporo turystów warto więc na wycieczkę rowerową wybrać się wcześnie rano.
  • Droga w Dolinie Chochołowskiej: od parkingu na Siwej Polanie do schroniska na Polanie Chcochołowskiej (ok 7km). Na Siwej Polanie znajduje się wypożyczalnia rowerów (oferta poniżej).
  • Droga z Kuźnic na Polanę Kalatówki droga bardzo kamienista, dość stromy podjazd i duży ruch pieszy (ok 1,5km).
  • Droga z Doliny Suchej Wody (wjazd od ul. Oswalda Balzera - 300 m za skrzyżowaniem z drogą do Murzasichla) do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej (ok 7km, trudna). Tą drogą do schroniska dojeżdżają samochody terenowe z zaopatrzeniem. Nie ma na niej dużego ruchu. Opcja dla tych rowerzystów, którzy chcieliby przenocować w schronisku górskim.

wypożyczalnia rowerów górskich

TYRAŁÓWKA - wypożyczalnia rowerów w Dol. Chochołowskiej:

Dysponujemy rowerami różnej wielkości dla całej rodziny m.in. z fotelikami do przewozu małych dzieci. Dla turystów idących w wyższe partie gór i wracających z wycieczek istnieje możliwość wypożyczenia i zwrotu rowerów w dowolnych punktach wypożyczalni: I PUNKT - Siwa Polana Siwa - stąd drogą asfaltową ok. 4 km do Polany Huciskiej i dalej około 800m do punktu nr II. II PUNKT - Polana pod Jaworki - tu możliwość pozostawienia roweru i przejścia czarnym szlakiem do Doliny Kościeliskiej lub dalszej jazdy rowerem do pkt. nr III. III PUNKT - Leśniczówka TPN (stare schronisko)

mtb chochołowska mtb chochołowska mtb chochołowska mtb chochołowska
duży wybór rowerów * kilka punktów wypożyczenia * malownicza trasa *

Propozycje wycieczek rowerowych Zakopane, Orawa, Słowacja:

Zakopane 1Krupówki - ul. Piłsudskiego - Ścieżka pod Reglami - Kiry - powrót tą samą drogą
Zakopane 2Krupówki - Witkiewicza - Bulwary Slowackiego - Broniewskiego - dr. na Antałówkę - Droga Homolacka czyli żółty szlak przez Bachledzki Wierch - Ustup - Harenda - wyjazd wyciągiem Krzesełkowym - Furmanowa - Gubałówka - zjazd z Gubałówki przez Salamandrę - Karpielówka - Przewodnika Krzeptowskiego - powrót do centrum Krzeptówkami.
Zakopane 3Krupówki - kolejka na Gubałówkę - grzbietem Gubałówki na zachód - za zielonymi znakami przez Prędkówkę, ul. Królewską i Rysulówkę do Kir - Ścieżką pod Reglami do Zakopanego
Orawa 1Do skarbów Polskiej Orawy (40km): Podwilk-Zubrzyca Górna (częściowo szlakami niebieskim i zielonym)-Zakamionek-Jabłonka-Studzianki Orawskie (Szklary) -Orawka-Podwilk. (na trasie: XVII-wieczny kościół w Orawce i skansen w Zubrzycy Dolnej
Orawa 2Przez orawskie działy (35 km): Podwilk-Przełęcz Spytkowicka (szlak niebieski) -Żeleźnica (szlak żółty)-Podszkle-Markówka-Dolina Wisielca-Orawka-Groń-Podwilk
Orawa 3Szlakiem rajdów "Danielki Bike Extreme" (16 km): Podwilk-Kuligowa Góra-Danielki-Podwilk na trasie: przysiółek Danielki w masywie Pająków Wierch 934 m. Wąskie, kamieniste i strome drogi stawiają rowerzystom wysokie wymagania techniczne i kondycyjne
Słowacja 1od skansenu do skansenu (55km): Oravice (kąpielisko geotermalne) - Brestova (Muzeum oravskiej dediny)-Habovka-Oravsky Biely Potok-Podbiel-Tvrdosin-Trstena-Liesek -Vitanova-Oravice. (na trasie: skansen w Brestovej i żywy skansen w Podbieli).
Słowacja 2do Orawskiego Zamku (60 km): Namestovo-Tvrdosin-Podbiel-Oravsky hrad -Prislop-Hrustin-Namestovo. (na trasie: najcenniejsze zabytki słowackiej części regionu: kościół w Tvrdosine (XVIIw) oraz Orawski Zamek (XIII-XVIII w).
Słowacja 3przez granice (70 km): Oravice-Vitanova-Sucha Hora (przejście graniczne i torfowisko Rudne)- Chochołów (żywy skansen)-Czarny Dunajec-Piekielnik-Jabłonka -Chyżne (przejście graniczne)-Trstena-Cimhova-Oravice. (na trasie: granice państwowe i geograficzne: Orawy z Podhalem; zlewisk Morza Czarnego i Bałtyku)
Słowacja 4wokół Orawskiego Morza (60 km): Namestovo-Bobrov-Zubrohlava-Oravska Polhora -Przywarówka (turystyczne przejście graniczne)-Lipnica Wielka-Jabłonka-Chyżne (przejście graniczne) -Trstena-Ustie nad Priehradou-Slanicka Osada-Namestovo
opisy wycieczek po Orawie - Paweł Wroński / dzięki uprzejmości miesięcznika PODRÓŻE