ZAKOPANE, Zakopane

noclegi, propozycje wycieczek, stoki narciarskie, letnie i zimowe atrakcje
discover zakopanestrona główna kontaktkontakt
zakopane narty biegowe

discover Zakopane.pl - narciarstwo biegowe

biegówki
Dzięki naszej znakomitej biegaczce Justynie Kowalczyk popularność narciarstwa biegowego w Polsce niesłychanie wzrosła. Jest to świetna i niedroga forma aktywnego wypoczynku, którą uprawiać można również na nizinach i w miejskich parkach. Poznanie podstawowych kroków na nartach biegowych, pod opieką instruktora, zajmuje 2-3 godziny (osoby, które jeżdżą na zjazdówkach nauczą się tego jeszcze szybciej) i nie wymaga wyjątkowej sprawności fizycznej.

Trasy do uprawiania narciarstwa biegowego w Zakopanem i okolicy:

Obecnie na terenie Zakopanego mamy dwie trasy dla narciarzy - biegaczy - jedna z nich znajduje się pod skocznią Wielka Krokiew i należy do Centralnego Ośrodka Sportu (trenują tam zawodnicy), a druga wytyczana jest na Równi Krupowej w centrum Zakopanego.

Najpiękniejsza trasa do uprawiania rekreacyjnego narciarstwa biegowego na terenie Podhala znajduje się w okolicy Doliny Chochołowskiej, na polanach Siwej i Biały Potok. Przy wyciągu narciarskim na Polanie Biały Potok można wypożyczyć narty biegówki, specjalne buty i kije.
Pasjonaci narciarstwa biegowego dysponujący samochodem mogą wybrać się na biegówki do Nowego Targu - na płycie lotniska wytyczana jest co roku pętla o długości kilkunatu kilometrów.
Sprzęt do narciarstwa biegowego można wypożyczyć pod Nosalem, w wypożyczalni należącej do kompleksu narciarskiego Strama, w pensjonacie Imperial na Bysrem (skrzyżowanie ul. Balzera i Drogi do Olczy) oraz w wypożyczalni Malczewskich, przy głównym wejściu na teren stadionu COS (ul. Czecha).

Zakopane nauka jazdy na nartach biegowych i biathlon na wesoło dla grup >>>