ZAKOPANE, Zakopane

noclegi, propozycje wycieczek, stoki narciarskie, letnie i zimowe atrakcje
discover zakopanestrona główna kontaktkontakt
zakopane

discover Zakopane.pl - kiedy Zakopane jest najpiękniejsze?

skiing
.:W STYCZNIU dni są krótkie i mroźne, za to warunki narciarskie bardzo dobre. Koniec stycznia i LUTY to okres szkolnych ferii zimowych i duże nasilenie ruchu turystycznego odczuwalne przede wszystkim na stokach narciarskich. Koniec lutego i cały MARZEC to wymarzony czas dla narciarzy.
crocus
.:W KWIETNIU śniegu na Kasprowym Wierchu jest wciąż pod dostatkiem. Miesiąc ten słynie z pięknie kwitnących krokusów. MAJ to czas prawdziwej wiosny. W CZERWCU Zakopane jest ciche, dni długie i często słoneczne a puste szlaki zapraszają na wycieczki. Podczas górskich wypraw należy zachować ostrożność ponieważ w żlebach i wyższych partiach Tatr zalega często śnieg.
hiking
.:LIPIEC i SIERPIEŃ to okres wysokiego sezonu turystycznego. Najłatwiej dostępne szlaki bywają zatłoczone, a w słoneczne dni pod najpopularniejszymi szczytami ustawiają się kolejki. W wakacje w mieście najwięcej się dzieje - organizowane są różne imprezy plenerowe, rekreacyjne i kulturalne, których kulminacją jest niezwykle interesujący Festiwal Ziem Górskich, odbywający się w Zakopanem w ostatnim tygodniu sierpnia od ponad 40 lat.
hiking
.:WRZESIEŃ to bardzo dobry miesiąc na wycieczki górskie - dni są jeszcze wystarczająco długie, pogoda zwykle dopisuje, a na szlakach i w schroniskach nie ma już wakacyjnych tłumów. PAŹDZIERNIK potrafi być słoneczny i prezentować piekną Tatrzańską Jesień, albo bardzo chłodny z pierwszymi opadami śniegu. LISTOPAD to miesiąc, w którym Zakopane odpoczywa po całym zimowo-letnim sezonie turystycznym.
Christmas
.:Od początku GRUDNIA niektóre stoki narciarskie są już przygotowane dla narciarzy i snowboardzistów. Boże Narodzenie w Zakopanem jest piękne. Miasto jest wspaniale przystrojone, zwykle malowniczo pokryte świeżym śniegiem. Kaplice położone przy górskich szlakach zapraszają na niezapomniane pasterki. Nowy Rok wielu turystów wita w plenerze, przy ogniskach. Organizowanych jest wiele bali sylwestrowych w ośrodkach wczasowych i hotelach.